Dárek k promoci

Luxusní psací potřeby jsou univerzálním dárkem, jsou však příležitosti, při kterých je takový dárek přece jen patřičnější, a jednou z nich je i promoce. Slavnostní ukončení vysokoškolského studia je významnou společenskou událostí, plnou symboliky, tradičních gest a často historických odkazů. Darovat absolventovi pero od prestižní značky, navíc pero, které jej může provázet po celý jeho další, nejen profesní život, jen umocňuje význam a přispívá k důstojnému charakteru takové ceremonie.

Při volbě vhodného pera můžete začít rozhodnutím pro konkrétní značku. Každá značka má určité charakteristiky, které nemusí vyhovovat každému. Značka Parker například vyniká klasickým designem, představuje legendu mezi psacími potřebami a bude vyhovovat spíše konzervativnějšímu typu člověka. Značka Waterman je pak představitelem spíše originálně pojaté elegance, pera této značky v sobě snoubí neopakovatelný francouzský design a šarm proslulý zvláště unikátními lakovanými povrchy. A konečně značka Lamy je proslavená funkčním designem. Pera této značky byla původně oblíbená zejména u technických profesí, dnes je však vyhledávají všichni, kteří dávají přednost minimalistickému designu, uživatelskému komfortu a technické dokonalosti.

 

 Příklad pera Parker: plnicí pero Sonnet nebo kuličková tužka Sonnet

 

 Plnicí pero Sonnet

 Kuličková tužka Sonnet

 Kam dál? Prohlédněte si značku Parker

 

 

 Příklad pera Montblanckuličková tužka Meisterstück nebo roller Pix

 

 Kuličková tužka Meisterstück

 Roller Pix

 Kam dál? Prohlédněte si značku Montblanc

 

 

 Příklad pera Watermanplnicí pero Expert nebo plnicí pero Hemisphere DeLuxe

 

Plnicí pero Expert

 Plnicí pero Hemisphere DeLuxe

 Kam dál? Prohlédněte si značku Waterman

 

 

 Příklad pera Lamy: roller LAMY 2000 nebo plnicí pero LAMY aion

 

 Roller LAMY 2000

 Plnicí pero LAMY aion

 Kam dál? Prohlédněte si značku Lamy

 

 

Měli byste důkladně zvážit, jaký psací systém zvolit, respektive pro jaký účel bude obdarovaný pero používat či jaké jsou jeho psací návyky. Pokud bude sloužit pro rychlé poznámky, potom bude nejvhodnější kuličková tužka, pokud je dárek zamýšlený pro výjimečné příležitosti, pak se bude více hodit reprezentativní plnicí pero s krásným hrotem. Pokud obdarovaný píše s plnicím perem běžně, raději se vyhněte těžkým podpisovým perům. Pokud není plnicí pero vhodnou volbou, ale zároveň se zcela nechcete vzdát určitých předností plnicího pera, potom můžete zvolit roller.

Volba správného psacího systému je vskutku důležitý faktor, který byste neměli, pokud chcete, aby obdarovaný pero skutečně používal, podcenit. Více o specifikách, výhodách a nevýhodách jednotlivých systémů se dočtete v článku Pero jako dárek.

 

Vytvořeno