Dárek pro muže

U luxusních psacích potřeb je často zdůrazňována jejich symboličnost. Nejedná se pouze o praktický nástroj, sloužící k zapisování poznámek či podepisování. Vypovídají o vkusu svého majitele, o jeho osobnosti i společenském postavení. Pokud tedy vybíráme pero jako dárek pro muže, měli bychom zvážit několik základních faktorů.

 

Nejprve bychom se měli zamyslet na preferencí značky. Hledáme pero pro spíše konzervativnější osobnost, která vyznává tradiční hodnoty a upřednostňuje klasický design? Potom bychom měli volit především mezi pery značky Parker.

Plnicí pero Sonnet s hrotem z 18K zlata

Příklad pera Parker ve vyšší cenové hladině: plnicí pero Sonnet s hrotem z 18K zlata

Kuličková tužka Sonnet

Příklad pera Parker ve střední cenové hladině: kuličková tužka Sonnet

 

 

Pokud je obdarovaný ve svém vkusu odvážnější a je příznivcem originálně pojaté elegance, potom mu budou asi více vyhovovat pera značky Waterman.

Plnicí pero Exception s hrotem z 18K zlata

Příklad pera Waterman ve vyšší cenové hladině: plnicí pero Exception s hrotem z 18K zlata

Kuličková tužka Expert

Příklad pera Waterman ve střední cenové hladině: kuličková tužka Expert

 

 

Pokud má ten, pro kterého pero vybíráme, raději jednoduché, minimalistické linie, primárně funkční design a nevšední technická řešení, potom se porozhlédněte mezi pery značky Lamy.

Plnicí pero 2000 s hrotem z 14K zlata

Příklad pera Lamy ve vyšší cenové hladině: plnicí pero 2000 s hrotem z 14K zlata

Kuličková tužka Studio

Příklad pera Lamy ve střední cenové hladině: kuličková tužka Studio

 

 

Také bychom měli důkladně zvážit, jaký psací systém zvolit, respektive pro jaký účel bude obdarovaný pero používat či jaké jsou jeho psací návyky. Pokud bude sloužit pro rychlé poznámky, potom bude nejvhodnější kuličková tužka, pokud je dárek zamýšlený pro výjimečné příležitosti, pak se bude více hodit reprezentativní plnicí pero s krásným hrotem. Pokud obdarovaný píše s plnicím perem běžně, raději se vyhneme těžkým podpisovým perům. Pokud není plnicí pero vhodnou volbou, ale zároveň se zcela nechceme vzdát určitých předností plnicího pera, potom můžeme zvolit roller.

 

Volba správného psacího systému je vskutku důležitý faktor, který bychom neměli, pokud chceme, aby obdarovaný pero skutečně používal, podcenit. Více o specifikách, výhodách a nevýhodách jednotlivých systémů se dočtete v článku Pero jako dárek.

 

Vytvořeno