Pero jako investice

Nákup pera může být velmi prozíravým investičním tahem. Pera jsou vyráběna z drahých kovů a ušlechtilých materiálů, za použití vzácných kamenů i výjimečných technik. Jsou vyráběna v limitovaných edicích a mohou mít i vysokou sběratelskou hodnotu. Zejména plnicí pera jsou často obdivována pro jejich klasickou a nadčasovou krásu. Proč je tedy nezařadit do vašeho investičního portfolia?

Pero však nemusí být investicí pouze v doslovném, ale i přeneseném smyslu. Pero totiž nemá pouze hodnotu, za jakou je možné jej prodat, ale také vypovídá mnohé o jeho majiteli. Stejně jako je běžné vyjadřovat svoji osobnost a demonstrovat svůj společenský status prostřednictvím kabelky či hodinek, tak i pero, jakým člověk píše, je výrazem jeho společenského postavení a osobního vkusu.

Příkladem pera vhodného pro investici může být plnicí pero Parker Duofold nebo plnicí pero Waterman Exception.

 

Parker Duofold Senior 125th

Parker Duofold Senior 125th, které, jak název napovídá, odkazuje na 125. výročí založení značky. Pero, které je oslavou vizionářského smyslu pro estetiku a inovaci zakladatele značky, bylo vyrobeno v roce 2013 ve Francii. Také design je inspirován bohatou minulostí značky – v tomto případě ikonickým, patentovaným vzorem ciselé“, který byl poprvé představen v 60. letech minulého století v kolekci Parker 75. Pero je vyrobeno z houževnaté, sametově černé pryskyřice, k jejímž hlubokým tónům tvoří kontrast plášť pokovený stříbrem, také doplňky jsou pokoveny stříbrem. Na víčku pera je pečeť z mincovního stříbra odkazující na 125. výročí. Hrot z 18K zlata s původní historickou rytinou šípu je pokovený rhodiem. Celkem bylo vyrobeno 1125 kusů, každé pero je jednotlivě očíslováno a opatřeno certifikátem původu.

 

 

Waterman Exception The Marks of Time Sterling Silver LE

Waterman Exception The Marks of Time Sterling Silver LE

Čtvercovému tělu pera z mincovního sterlingového stříbra dominuje masivní stříbrný čtvercový prstenec spojující horní a spodní část pera a zároveň tělo a víčko. Speciálně vyvinutý bajonetový systém zaručí, že spojované části na sebe vždy dosednou v naprosto stejné poloze. Povrchová úprava stříbrného těla vytváří dokonalou iluzi rozbrázděného skalního povrchu dosaženou použitím originální glazury, která se následně velmi opatrně rozruší za pomoci laseru a poté ponoří do speciální chemické lázně, kde se vytvoří jemné zvlněné linie. 18K zlatý hrot s rytinou glóbu získává stříbrnou barvu a lesk díky ponoření do rhodiové lázně. Každé vyrobené pero je ručně leštěno a jednotlivě číslováno, takže budoucí majitel má jistotu, že získá skutečný originál a vskutku klenotnické dílo.

Vytvořeno