Pero jako investice

Nákup pera může být velmi prozíravým investičním tahem. Pera jsou vyráběna z drahých kovů a ušlechtilých materiálů, za použití vzácných kamenů i výjimečných technik. Jsou vyráběna v limitovaných edicích a mohou mít i vysokou sběratelskou hodnotu. Zejména plnicí pera jsou často obdivována pro jejich klasickou a nadčasovou krásu. Proč je tedy nezařadit do vašeho investičního portfolia?

Pero však nemusí být investicí pouze v doslovném, ale i přeneseném smyslu. Pero totiž nemá pouze hodnotu, za jakou je možné jej prodat, ale také vypovídá mnohé o jeho majiteli. Stejně jako je běžné vyjadřovat svoji osobnost a demonstrovat svůj společenský status prostřednictvím kabelky či hodinek, tak i pero, jakým člověk píše, je výrazem jeho společenského postavení a osobního vkusu.

Příkladem pera vhodného pro investici může být plnicí pero Parker Duofold nebo plnicí pero Waterman Exception.

Plnicí pero Parker Duofold v limitované edici The Craft of Travelling

Plnicí pero Parker Duofold v limitované edici "The Craft of Travelling" bylo vydané ku příležitosti oslav 130. výročí vzniku značky Parker. Pero, které je oslavou elegance, mimořádného řemeslného mistrovství značky Parker i průkopnického ducha zakladatele značky George S. Parkera, bylo vyrobené v roce 2018 ve francouzkém Nantes z 22 ručně sestavených komponentů. Celkem bylo vyrobeno 1300 kusů, každý kus je individuálně očíslován. Vášeň Parkera pro cestování a objevování světa se promítá do téměř každého detailu pera. Pero má mosazné tělo pokovené plátky zlata a pokryté vrstvou temně modrého laku, ve které jsou pomocí laseru vytvořené zlatě vystupující obrysy světadílů, jenž zakladatel značky Parker, George S. Parker navštívil. Na tělě je umístěna i rytina podpisu George S. Parkera. Úchop z broušené ušlechtilé nerezové oceli pokovený plátky zlata. Mosazné víčko pokovené plátky zlata s laserem vytvořenou zdobnou strukturou inspirovanou schématem zeměkoule viděné z pohledu pólů, doplněné modrým 2ct drahomem lapis lazuli symbolizujícím oceán, jenž Parker tak často brázdil. Drahý kámen je obklopený ve zlatě vyvedeným nápisem PARKER 130 YEARS AROUND THE WORLD - poctou Saffordovým průkopnickým vizím o cestování. Také ikonický klip ve tvaru šípu je pokovený plátky zlata. Hrot z 18karátového zlata je částečně pokovený rhodiem a zdobený vyrytým emblémem kompasu. Pero je dodáváno spolu s černým inkoustem ve speciálním tematickém balení inspirovaném podobou historických cestovních zavazadel. Na vnitřní straně víka kufru je mapa s vyznačenými místy, které Parker během svých cest navštívil. Včetně brožury s informacemi o limitované edici a certifikátem pravosti podepsaným Geoffrey S. Parkerem, pravnukem zakladatele značky.

 

Waterman Exception The Marks of Time Sterling Silver LE

Waterman Exception The Marks of Time Sterling Silver LE

Čtvercovému tělu pera z mincovního sterlingového stříbra dominuje masivní stříbrný čtvercový prstenec spojující horní a spodní část pera a zároveň tělo a víčko. Speciálně vyvinutý bajonetový systém zaručí, že spojované části na sebe vždy dosednou v naprosto stejné poloze. Povrchová úprava stříbrného těla vytváří dokonalou iluzi rozbrázděného skalního povrchu dosaženou použitím originální glazury, která se následně velmi opatrně rozruší za pomoci laseru a poté ponoří do speciální chemické lázně, kde se vytvoří jemné zvlněné linie. 18K zlatý hrot s rytinou glóbu získává stříbrnou barvu a lesk díky ponoření do rhodiové lázně. Každé vyrobené pero je ručně leštěno a jednotlivě číslováno, takže budoucí majitel má jistotu, že získá skutečný originál a vskutku klenotnické dílo.

Vytvořeno