Parker Duofold LE

Plnicí pero v limitované edici "The Craft of Travelling" vydané ku příležitosti oslav 130. výročí vzniku značky Parker.

 

Limitovaná edice plnícího pera

Limitovaná edice je oslavou elegance, mimořádného řemeslného mistrovství značky Parker i průkopnického ducha zakladatele značky George S. Parkera. Vášeň Parkera pro cestování a objevování světa se promítá do téměř každého detailu pera. Parker započal svou cestu překročením Atlantiku a návštěvou Světové výstavy v Paříži. Z Evropy pokračoval dále na východ a do mnoha různých koutů světa, počínaje Egyptem, přes Čínu, souostroví Tonga v Oceánii, Novou Kaledonii až po Tahiti a Latinskou Ameriku. Inspirován legendárním britským mořeplavcem a objevitelem, kapitánem Jamesem Cookem, psal během svých dobrodružných cest deníky, které byly později publikovány pod názvy "Unfrequented Ocean Paths" a "The Mysterious Yangtze".


Pero je vyrobené ve francouzkém Nantes z 22 ručně sestavených komponentů. Celkem bylo vyrobeno 1300 kusů, každý kus je individuálně očíslován.

Plnící pero

Pero má mosazné tělo pokovené plátky zlata a pokryté vrstvou temně modrého laku, ve které jsou pomocí laseru vytvořené zlatě vystupující obrysy světadílů, jenž zakladatel značky Parker, George S. Parker navštívil. Na tělě je umístěna i rytina podpisu George S. Parkera. Úchop z broušené ušlechtilé nerezové oceli pokovený plátky zlata. Mosazné víčko pokovené plátky zlata s laserem vytvořenou zdobnou strukturou inspirovanou schématem zeměkoule viděné z pohledu pólů, doplněné modrým 2ct drahomem lapis lazuli symbolizujícím oceán, jenž Parker tak často brázdil. Drahý kámen je obklopený ve zlatě vyvedeným nápisem PARKER 130 YEARS AROUND THE WORLD - poctou Saffordovým průkopnickým vizím o cestování. Také ikonický klip ve tvaru šípu je pokovený plátky zlata. Hrot z 18karátového zlata je částečně pokovený rhodiem a zdobený vyrytým emblémem kompasu.

Speciální balení plnícího pera

Pero je dodáváno spolu s černým inkoustem ve speciálním tematickém balení inspirovaném podobou historických cestovních zavazadel. Na vnitřní straně víka kufru je mapa s vyznačenými místy, které Parker během svých cest navštívil. Včetně brožury s informacemi o limitované edici a certifikátem pravosti podepsaným Geoffrey S. Parkerem, pravnukem zakladatele značky.

Vytvořeno

Vytvořeno