Víte, že u LAMY můžete vybírat až z 8 typů hrotů?

Vybrané modely plnicích per LAMY nabízejí výběr až z 8 typů hrotů, například LAMY 2000 - EF, F, M, B, BB, OM, OB, OBB...U oblíbené modelové řady LAMY safari můžete vybírat z 5 typů - EF, F, M, B, LH.

 

Co tyto zkratky znamenají?

EF - Velmi slabý hrot (Extra Fine) - Velmi lehký tlak vytváří velmi jemnou linku. Vhodný pro psaní do úzkých linek, tabulek a formulářů.

F - Slabý hrot (Fine) - Vhodný pro běžné psaní a poznámky. Mírný tlak vytváří jemnou linku. Velmi oblíbený, vhodný pro uživatele se standardním rukopisem.

M - Střední hrot (Medium) - Průměrný tlak a šíře linky. Vhodný pro uživatele, kteří mají rádi maličko silnější linku.

B - Silný hrot (Broad) - Silný hrot vyžaduje větší tlak, vytváří širokou linku. Vhodný spíše pro výjimečné příležitosti.

BB - Velmi silný hrot (Extra Broad) - Velmi silný hrot vyžaduje ještě větší tlak, vytváří ještě širší linku. Vhodný spíše pro výjimečné příležitosti.

OM - Zkosený střední hrot (Oblique Medium) - Zkosený hrot, vhodný pro praváky, umožňuje kombinovat širší a tenkou linku. Při využití maximální šíře hrotu kombinuje průměrnou a jemnou linku. Vhodný spíše pro výjimečné příležitosti.

OB - Zkosený silný hrot (Oblique Broad) - Zkosený hrot, vhodný pro praváky, umožňuje kombinovat širokou a tenkou linku. Při využití maximální šíře hrotu kombinuje silnou a jemnou linku. Vhodný spíše pro výjimečné příležitosti.

OBB - Zkosený velmi silný hrot (Oblique Extra Broad) - Zkosený hrot, vhodný pro praváky, umožňuje kombinovat velmi širokou a tenkou linku. Při využití maximální šíře hrotu kombinuje velmi silnou a jemnou linku. Vhodný spíše pro výjimečné příležitosti.

 

 

 

Skladem máme vždy nejprodávanější typy hrotů, pokud byste měli zájem o jiný, který je u daného modelu od výrobce k dispozici, rádi jej pro vás objednáme.

 

Vytvořeno