Dárek k maturitě

Dříve bylo maturitní vysvědčení oficiálně nazýváno „vysvědčením dospělosti“. A ostatně i původ slova v latinském výrazu maturitas (zralost) výstižně napovídá, o jak zásadní událost v životě každého jednotlivce se jedná. Zakončení studia maturitní zkouškou je obecně vnímáno jako symbolický krok, kterým mladý člověk vstupuje do světa dospělých. Hluboký význam této události si zasluhuje i pečlivý výběr dárku, kterým chceme „čerstvého dospělého“ obdarovat.

Skvělou možnost v tomto směru nabízí luxusní psací potřeby prestižních značek. Jedná se o dárek univerzální, praktický a zároveň noblesní dar, který může obdarovaného provázet po celý jeho dospělý život. Nabídka je však široká, jaké pero tedy vybrat a bude obdarovanému vyhovovat?

Při volbě vhodného pera můžeme začít rozhodnutím pro konkrétní značku. Každá značka má určité charakteristiky, které nemusí vyhovovat každému. Značka Parker například vyniká klasickým designem, představuje legendu mezi psacími potřebami a bude vyhovovat spíše konzervativnějšímu typu člověka. Pokud si můžeme dovolit dárek ve vyšší cenové hladině, podobně je vnímána i značka Montblanc. Značka Waterman je pak představitelem spíše originálně pojaté elegance, pera této značky v sobě snoubí neopakovatelný francouzský design a šarm proslulý zvláště unikátními lakovanými povrchy. A konečně značka Lamy je proslavená funkčním designem. Pera této značky byla původně oblíbená zejména u technických profesí, dnes je však vyhledávají všichni, kteří dávají přednost minimalistickému designu, uživatelskému komfortu a technické dokonalosti.

 

Příklad pera Parker: plnicí pero Parker IM nebo plnicí pero Urban Premium

Plnicí pero Parker IM
Plnicí pero Urban Premium

Kam dál? Prohlédnout značku Parker

 

Příklad pera Montblanc: kuličková tužka Meisterstück nebo roller Pix

Kuličková tužka Meisterstück
Roller Pix

Kam dál? Prohlédnout značku Montblanc

Příklad pera Waterman: plnicí pero Expert nebo kuličková tužka Hémisphere

 

Plnicí pero Expert
Kuličková tužka Hémisphere

Kam dál? Prohlédnout značku Waterman

 

Příklad pera Lamy: plnicí pero LAMY studio nebo roller LAMY Lx

Plnicí pero LAMY studio
Roller LAMY Lx

Kam dál? Prohlédnout značku Lamy

 

Také bychom měli důkladně zvážit, jaký psací systém zvolit, respektive pro jaký účel bude obdarovaný pero používat či jaké jsou jeho psací návyky. Pokud bude sloužit pro rychlé poznámky, potom bude nejvhodnější kuličková tužka, pokud je dárek zamýšlený pro výjimečné příležitosti, pak se bude více hodit reprezentativní plnicí pero s krásným hrotem. Pokud obdarovaný píše s plnicím perem běžně, raději se vyhneme těžkým podpisovým perům. Pokud není plnicí pero vhodnou volbou, ale zároveň se zcela nechceme vzdát určitých předností plnicího pera, potom můžeme zvolit roller.

Volba správného psacího systému je vskutku důležitý faktor, který bychom neměli, pokud chceme, aby obdarovaný pero skutečně používal, podcenit. Více o specifikách, výhodách a nevýhodách jednotlivých systémů se dočtete v článku Pero jako dárek.

Vytvořeno