Pero pro sběratele

Jako pero vhodné pro sběratelskou kolekci se dříve nebo později může ukázat v podstatě každé perozáleží na jeho unikátnosti, stáří, stavu, na šíři kolekce, jehož je součástí…Téměř jistotu, že se daný kousek stane časem zajímavým sběratelským artiklem, však máte u výjimečných limitovaných kolekcí, uváděných na trh například při významném jubileu značky.

 

Parker Duofold Senior 125th

Jedním z takových příkladů je i plnicí pero Parker Duofold Senior 125th, které, jak název napovídá, odkazuje na 125. výročí založení značky. Pero, které je oslavou vizionářského smyslu pro estetiku a inovaci zakladatele značky, bylo vyrobeno v roce 2013 ve Francii. Také design je inspirován bohatou minulostí značky – v tomto případě ikonickým, patentovaným vzorem ciselé“, který byl poprvé představen v 60. letech minulého století v kolekci Parker 75. Pero je vyrobeno z houževnaté, sametově černé pryskyřice, k jejímž hlubokým tónům tvoří kontrast plášť pokovený stříbrem, také doplňky jsou pokoveny stříbrem. Na víčku pera je pečeť z mincovního stříbra odkazující na 125. výročí. Hrot z 18K zlata s původní historickou rytinou šípu je pokovený rhodiem. Celkem bylo vyrobeno 1125 kusů, každé pero je jednotlivě očíslováno a opatřeno certifikátem původu.

Dalším příkladem per vhodných pro sběratele jsou pera z kolekcí, které se již nevyrábí a které bývají spíše k dispozici na sekudárním trhu.

Waterman Edson Diamond Black


Kupříkladu roller Waterman Edson Diamond Black.

Na první pohled robustní, technicky perfektně zvládnuté pero začne při bližším zkoumání rafinovaně odkrývat svou estetickou hloubku spočívající právě v přesné kombinaci technické dokonalosti a neobvyklého designu.

Původní Waterman Expert DeLuxe White CT a aktuální Waterman Expert DeLuxe White CT

Model se vyznačuje elegantním tělem doutníkového tvaru z černé pryskyřice a smělým dvouramenným klipem na víčku. Výjimečný význam pera podtrhuje skutečnost, že bylo pojmenováno po legendárním zakladateli značky Lewisu Edsonu Watermanovi.

 

Stejným případem může být i plnicí pero Waterman z původní modelové řady Expert, nahrazené v roce 2011 novou kolekcí s viditelnými změnami na prstenci a hrotu pera.

 

 

Vytvořeno