Pero pro sběratele

Jako pero vhodné pro sběratelskou kolekci se dříve nebo později může ukázat v podstatě každé perozáleží na jeho unikátnosti, stáří, stavu, na šíři kolekce, jehož je součástí…Téměř jistotu, že se daný kousek stane časem zajímavým sběratelským artiklem, však máte u výjimečných limitovaných kolekcí, uváděných na trh například při významném jubileu značky.

 

Plnicí pero Parker Duofold v limitované edici The Craft of Travelling

Plnicí pero Parker Duofold v limitované edici "The Craft of Travelling" bylo vydané ku příležitosti oslav 130. výročí vzniku značky Parker. Pero, které je oslavou elegance, mimořádného řemeslného mistrovství značky Parker i průkopnického ducha zakladatele značky George S. Parkera, bylo vyrobené v roce 2018 ve francouzkém Nantes z 22 ručně sestavených komponentů. Celkem bylo vyrobeno 1300 kusů, každý kus je individuálně očíslován. Vášeň Parkera pro cestování a objevování světa se promítá do téměř každého detailu pera. Pero má mosazné tělo pokovené plátky zlata a pokryté vrstvou temně modrého laku, ve které jsou pomocí laseru vytvořené zlatě vystupující obrysy světadílů, jenž zakladatel značky Parker, George S. Parker navštívil. Na tělě je umístěna i rytina podpisu George S. Parkera. Úchop z broušené ušlechtilé nerezové oceli pokovený plátky zlata. Mosazné víčko pokovené plátky zlata s laserem vytvořenou zdobnou strukturou inspirovanou schématem zeměkoule viděné z pohledu pólů, doplněné modrým 2ct drahomem lapis lazuli symbolizujícím oceán, jenž Parker tak často brázdil. Drahý kámen je obklopený ve zlatě vyvedeným nápisem PARKER 130 YEARS AROUND THE WORLD - poctou Saffordovým průkopnickým vizím o cestování. Také ikonický klip ve tvaru šípu je pokovený plátky zlata. Hrot z 18karátového zlata je částečně pokovený rhodiem a zdobený vyrytým emblémem kompasu. Pero je dodáváno spolu s černým inkoustem ve speciálním tematickém balení inspirovaném podobou historických cestovních zavazadel. Na vnitřní straně víka kufru je mapa s vyznačenými místy, které Parker během svých cest navštívil. Včetně brožury s informacemi o limitované edici a certifikátem pravosti podepsaným Geoffrey S. Parkerem, pravnukem zakladatele značky.

Dalším příkladem per vhodných pro sběratele jsou pera z kolekcí, které se již nevyrábí a které bývají spíše k dispozici na sekudárním trhu.

Waterman Edson Diamond Black


Kupříkladu roller Waterman Edson Diamond Black.

Na první pohled robustní, technicky perfektně zvládnuté pero začne při bližším zkoumání rafinovaně odkrývat svou estetickou hloubku spočívající právě v přesné kombinaci technické dokonalosti a neobvyklého designu.

 

Model se vyznačuje elegantním tělem doutníkového tvaru z černé pryskyřice a smělým dvouramenným klipem na víčku. Výjimečný význam pera podtrhuje skutečnost, že bylo pojmenováno po legendárním zakladateli značky Lewisu Edsonu Watermanovi.

 

 

Vytvořeno