Pero jako módní doplněk

Luxusním psacím potřebám společnost přiznává mnohem hlubší význam než pouhou užitkovou hodnotu. Jsou symbolem, který vypovídá mnohé o svém majiteli. Mohou výstižně demonstrovat společenské postavení, být estetickou ozdobou a módním doplňkem, který dotváří osobnost svého majitele. Jsou výrazem jeho kultivovanosti a osobního vkusu.

Zejména psací potřeby značky Waterman se staly důležitým doplňkem odrážejícím životní styl a osobnost svého vlastníka, ať je jím muž, či žena. Jsou to pera, která v sobě snoubí neopakovatelný francouzský design a šarm s absolutní kvalitou a dlouholetou tradicí značky. Proslulými se staly zvláště unikátní lakované povrchy, které patří k vrcholu toho, co lze v tomto oboru spatřit.

 

Pero jako módní doplněk pro ženy:

Waterman Élégance Ivory GT

Waterman Élégance Ivory GT

Plnicí pero Élégance je jedním z mistrovských kousků designérky Beatrice Fontana. Odkazuje na vůbec první pero na světě, z něhož se samovolně neuvolňoval inkoust – model Safety uvedený Watermanem na trh v r. 1907. Stejně jako Safety odstartoval novou éru v historii plnicích per, Élégance symbolizuje nový začátek v pojetí prestižních psacích potřeb jako skutečných šperků. Jem­ná florální rytina na povrchu kovového prstence v úchopové části spolu s hlubokým měkce opaleskujícím lakem těla a víčka z houževnaté pryskyřice vytvářejí úchvatnou kombinaci jemnosti a síly, již ještě umocňuje dokonalý dvoubarevný hrot vyrobený z jediného plátku 18K zlata.

 

Waterman Hémisphère Priveé Rose Cuivré CT

Waterman Hémisphère Priveé Rose Cuivré CT

Kuličková tužka Hémisphère vyniká precizní úpravou víčka s jemnými plastickými vzory vytvořenými metodou laserování. K tělu v barvě růžové mědi tvoří kontrast spolu s víčkem z leštěné nerezové oceli i doplňky pokovené nikl-paládiem. Tato kuličková tužka je důkazem, že i pero může být šperk.

 

Pero jako módní doplněk pro muže:

Waterman Exception Night Day Black ST

Waterman Exception Night & Day Black ST

Kolekce Exception je de facto originálním šperkařským dílem. Dominantní prvek uprostřed tohoto unikátního pera tvoří masivní zlatý prstenec sloužící jako vnější část přesného bajonetového systému. Unikátní je zvláště tzv. gilošování, tedy rýhování dvou protilehlých stran. Na pero se postupně nanášejí 4 vrstvy měkkého laku, do něhož se vybrušují jemné rovnoběžné rýhy, které se následně pokoví tenkou vrstvičkou platiny. 18K zlatý hrot získává stříbrnou barvu a lesk díky ponoření do rhodiové lázně.

 

Waterman Expert Essential Taupe CT

Waterman Expert Essential Taupe CT

Kuličková tužka Expert s ladným doutníkovým tvarem je originálním vyjádřením kosmopolitního stylu života moderních byznysmenů. Nepřetržitý pohyb a ruch velkoměsta se odrážejí v lesklém dokonale hladkém laku a sebevědomý design dovádí k dokonalosti dynamicky sešikmená ploška na vrcholu těla. Solidnost a jistota jsou naopak znázorněny robustním dvouramenným klipem s tradiční rytinou znaku „W“.

 

Vytvořeno